Jakie trendy w motoryzacji obowiązują w 2021 roku? - Motoryzacja i transport

Dodane: 10-06-2023 09:38

ność elektrycznych samochodów. W 2021 roku trend ten tylko się nasila i widać, że konsumenci zaczynają postrzegać samochody elektryczne jako realną alternatywę dla klasycznych pojazdów napędzanych paliwami kopalnymi.

Producenci samochodów, tacy jak Tesla, Nissan, czy Volkswagen, wychodzą nap

Jakie trendy w motoryzacji obowiązują w 2021 roku? - Motoryzacja i transport Motoryzacja

1. Elektryczne samochody stają się coraz popularniejsze

Motoryzacja to jeden z najważniejszych sektorów przemysłowych na świecie. W ciągu ostatnich kilku lat zanotowano wiele zmian, a jedną z nich jest rosnąca popularrzeciw oczekiwaniom klientów i oferują coraz lepsze modele elektryczne. Coraz więcej firm decyduje się na rejestrację w europejskich programach wsparcia dla samochodów elektrycznych, co tylko przyspiesza rozwój rynku.

W 2021 roku elektryczne samochody będą na pewno coraz liczniej widoczne na naszych drogach. Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie do swoich flot samochodów elektrycznych, a także na montaż ładowarek na swoich parkingach.

2. Technologia samochodowa staje się coraz bardziej zaawansowana

Wraz z postępem technologicznym motoryzacja staje się coraz bardziej zaawansowana. W 2021 roku producenci samochodów oferują coraz to nowsze technologie, które mają ułatwić prowadzenie pojazdu i zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

W samochodach coraz częściej pojawiają się systemy automatycznego parkowania, asystenty pasa ruchu, systemy monitorujące martwe pole, a także inteligentne tempomaty, które dostosowują prędkość do innych pojazdów na drodze.

Ponadto, technologie dotyczące połączeń między samochodami (V2V) oraz połączenia samochodu z internetem (V2X) oferują zupełnie nowe możliwości.

3. Samochody autonomiczne będą coraz bardziej dostępne

Najnowocześniejszą technologią w motoryzacji są samochody autonomiczne, tzn. takie, które prowadzą się same bez potrzeby ingerencji kierowcy. W 2021 roku coraz więcej firm pracuje nad rozwojem tego typu pojazdów i coraz częściej możemy spotkać autonomiczne auta na drogach.

Samochody autonomiczne wyposażone są w szereg czujników i kamer, które pozwalają na rozpoznawanie obiektów na drodze i przekazywanie informacji do systemu nawigacyjnego. W najnowszych modelach autonomicznych można już zobaczyć funkcjonalności, takie jak automatyczne hamowanie w przypadku zbliżającego się innego pojazdu, czy automatyczne unikanie przeszkód na drodze.

Choć samochody autonomiczne nadal nie są w pełni dostępne dla zwykłego kierowcy, w przyszłości mogą to zmienić. Być może niedługo pojazdy autonomiczne będą stanowiły główną siłę napędową motoryzacji.


http://motoryzacja-i-transport.agadi.net.pl/